Aktivity 2020/2021

Farebná jeseň

Čáry-máry,

máme málo farieb vari?

Ó nie. O tie sa postarala naša „spoluputovníčka“ pani Jeseň. Dozrelo ovocie a zelenina v našich záhradkách, aj na balkónoch. Pani Jeseň nám ešte na chvíľu požičiava slniečko a farbami píše na listy odkazy o tom, že už bude chladnejšie a chladnejšie. Aj deti v našej materskej škole si naplno vychutnávajú slnečné lúče. Po období, keď nás dážď dlhší čas  zaháňal viac do tried, je to teraz blahodarná zmena a pohladenie pre dušu. Deti mali možnosť svoje jesenné nálady a poznatky pretaviť do krásnych výtvarných prác. Symboly jesene- listy, plody zo stromov a plody zo záhrad, nám cez detský pohľad rozžiarili naše chodby, okná, nástenky. Teplé farby jesene nás zohrievajú na tvári nielen na dvore počas pobytu vonku, ale aj v bohato zdobenom interiéri. Deti sú veľmi šikovné a primerane svojmu veku boli odhodlané dostať zo seba to najlepšie prostredníctvom umeleckého zážitku.

Veronika Jánošíková